היום כשהשימוש באתרי הכרויות הפך לדבר שבשגרה, כולם כבר מכירים זוג שהכירו שם והאהבה פרחה. עם זאת, מעטים הזוגות שנפגשו כך בעשור השביעי לחייהם. עליזה אורן חרדית בת 61 מספרת בסוג של "שליחות"  שהיא שוטטה רבות באתרי הכרויות במטרה למצוא בן-זוג. זה לקח זמן, אבל היום היא "בעננים". אבל הסיפור המפתיע הוא שדייט קודם באתר  הוביל לחתונה, של הבת שלה 🙂 "היה לי מאוד נחמד לדבר עם הבנאדם אבל זה לא התאים לקשר. כחלק מהשיחה החלפנו תמונות של הילדים ואז חשבנו שאפשר לשדך בין בתי לבנו… באפריל הייתה החתונה". 

עליזה היא לא האדם שאותו אתם מדמיינים כשאתם חושבים שקוראים את הטייטל שלה. היא חרדית גרושה בת 61 ואם לשישה עשר ילדים. "הבדידות היא מאוד קשה. אני רואה כמה שאנשים סובלים מזה שהם בודדים או שהם גרושים, לא נחמד להם בכלל… אני יודעת שיש הירתעות מאתרי הכרויות אבל בעיני היא טיפשית. צריך לתמוך באתרים האלו. את יודעת מה זה להפגיש בין שני אנשים שרע להם וליצר אהבה בין אנשים? זה דבר עצום…" כמעצבת שמלות כלה עליזה מספרת שיצא לי לפגוש הרבה נשים שנפגשו כך. "זאת אומרת לי אני הכרתי את בעלי באתר כזה, זאת אחותה נפגשה באתר אחר… וזה מגיע לחתונה… יש אנשים שנרתעים ומפחדים, אני יודעת, אבל זאת אפשרות מצוינת, פתח לקשרים… אין מה להירתע. מה כבר יכול להיות? מה את מפסידה?… בגיל שלי קשה מאוד לחכות למישהו שיציע לך משהו, גם אי אפשר להכיר אנשים ממרחקים עצומים. איך תכירי? איפה? האתר הוא מאוד נח בשביל להכיר הרבה אנשים. יש לך הרבה אופציות, ממקומות שונים, אנשים שאין לך אפשרות להכיר אחרת. יצא לי גם לפגוש אנשים שיש לנו איתם המון מכרים משותפים, זה לא יאומן. יצא לי לדבר עם מישהו שהסתבר שהבן שלו למד עם הבן שלי תלמוד תורה שבע שנים והיו חברים הכי טובים. הבן שלי זוכר גם אותו והיה בביתם המון אבל אני לא הכרתי אותו… היה לנו הרבה על מה לדבר. הרבה פעמים לא יוצא מזה קשר אבל עדיין אני שומעת סיפורים ופוגשת אנשים שלא הייתי יכולה להגיע אליהם בשום דרך אחרת".

היום עליזה מאושרת ומאוהבת בעוצמה שהיא לא חשבה שבכלל אפשר להתאהב

עליזה הכירה באתר "שליש גן עדן". היא מספרת בהתלהבות שהיא "בהתאהבות מטורפת". "שנינו מאוד נלהבים ושמחים ומרגישים באמת בעננים" בחיים לא קרה לי דבר כזה. זאת עדיין ההתחלה ואני עדיין מפחדת לגלות שאני טועה או מסנוורת אבל בינתיים… אני לא חשבתי שזה יכול לקרות לי ככה. אבל הנה זה קרה". 

ואם חשבתם שלקבל את אישור המשפחה זה מעמד מלחיץ, תנסו לדמיין איך זה שיש שישה-עשר שופטים: "הילדים שלי הם שופטי הצדק, מביעים דעה… היה לי קשר לפני זה שהילדים לא אהבו אותו ובסוף זה נגמר. עכשיו הילדים שלי, ממי שפגש אותו, אמר לי 'אמא, זה שווה'. הם לא תמיד מדייקים אבל אני מקשיבה… אנחנו מתגלגלים בחיים ולמצוא משהו שבאמת כל כך עושה לך טוב זה דבר מאוד נדיר, מה שקורה זה שאנשים רוצים להתחתן ומתפשרים, אין בזה דבר נוראי אבל למצוא מישהו שאת כל רגע את רוצה להיות איתו ונעים לך ורגוע ומקסים זה נדיר… מאוד דבר כזה… הוא התגלגל, אני התגלגלתי, אני למדתי את הלקחים שלי הוא למד את הלקחים שלו ובסופו של דבר מכל מה שהתגלגלנו הגענו אחד לשני ושנינו הכי מתאימים שבעולם.

ומה קורה כשזה לא הולך? גם מזה עליזה ידעה להפיק את המיטב. 

לפני שנתיים עליזה שוחחה עם מישהו אליו הגיעה דרך האתר "שליש גן עדן", אתר הכרויות המיועד לדתיים. "היו לנו שיחות מעניינות, שנינו מרוקאיים והיה לי נחמד לשמוע את השפה אבל זה לא התאים עבור קשר. בכל מקרה, בשיחות שלנו דיברנו על הילדים וכל אחד ראה את התמונות של הילדים של האחר וחשבנו שאפשר לשדך בין הבת הצעירה שלי לבן שלו. היא הייתה בת שירות והוא היה בצבא, הילדים נפגשו ואכן נוצרה חברות. הוא חיפאי היא גרה אז בכוכב יעקב. אחרי שהם נפגשו הם גילו שהוא היה ביחידה צבאית שהרבה מהחבר'ה בישוב היו איתו ביחידה אבל לא היה להם סיכוי להכיר אחרת. מאז כל אחד סיים את הישרות שלו והשנה, תוך כדי הקורונה הם גם התחתנו". 

ואיך עושים חתונה מצומצמת כשרק בצד אחד יש חמישה-עשר אחים? אז אפילו לא כל האחים היו,  חלק מהם גרים בחו"ל ולא יכלו לחזור, בני הזוג גם של מי שבארץ כמובן לא יכלו להגיע. אבל עליזה אומרת בחיוך " הם מאושרים וזה הכי חשוב". 

המלצות לאנשים בגילה 

"אני מאוד בעד שימוש באתרים, אני חושבת שההירתעות והפחד מהם היא טיפשית. נכון, צריך לדעת איך לגשת לאתר ו"לא להיות תמימים", לא כל האנשים נראים כמו בתמונות אבל מי שרוצה ויש לו סבלנות יכול למצוא בן-זוג וגם בדך יכול להיות מאוד מעניין… קורים דברים מאוד מאוד נחמדים באתרים לא צריך להירתע ולא להתרגש אם קורה מפגש שלא היה נחמד. היו אנשים שמאוד התרשמתי מהם כאנשים אינטילגנטים ומעניינים ובסוף הם נעלמו או שאמרו שאין להם זמן והם רק רצו להתכתב בוואטאפ. מאנשים כאלו צריך לברוח, אבל אני לא מתרגשת. אז מה?"

שלוש הצעות ה"זהב" של עליזה למי שמתחיל לחפש את שאהבה נפשו ברשת: 

 • לא צריך להסס לפנות, גם לאישה לפנות לגבר, זה לא מחייב. אני בטוחה שיש הרבה שמהססות ולא פונות לגברים. 
 • לא להימרח ולנהל קשר וירטאלי. ישר לקבוע להיפגש. לפעמים בפגישה, או אפילו בשיחת טלפון של 10 דקות אפשר להבין שזה בכלל לא מתאים.
 • לא לשחק משחקים, להיות כנים. כמו שלא צריך להיות תמימים, גם אין מה לשקר, בסוף עולים על זה. שימו תמונות עדכניות, אל תשקרו על הגיל שלכם, היום מאוד קל לברר את זה. 

הורידו את האפליקציה של שליש

 • ניפלאה מגיע לך כול הטוב שבעולם תהני מתקופת החיזור והאהבה מאחלת לך שתהיי כול חייך בתקופה של חיזור ..

 • מקסימה!
  עצות זהב.. מדהים שיש אנשים שיודעים להשתנות בכל גיל.
  אני לאט לאט מתחילה להרגיש שאני מאבדת את הזוהר..
  חייבים להטען כל פעם מחדש באנרגיה חיונית ומשמעות לחיים.
  כל הכבוד!