אנחנו ב'שליש גן עדן' עושים כל שביכולתנו כדי שחווית ההיכרות שלכם תהיה טובה ויעילה, אבל בסופו של דבר, ההיכרות נעשית באופן עצמאי בלבד. לכן יש לנקוט במשנה זהירות. תפעלו באופן הדרגתי והרשמו מהמשתמש אליו אתם פונה או מגיבים לו טרם הפעולה. בסופו של דבר, כמו שלא תהיו חברים טובים של כל אדם איתו תחלו שיחה אקראית בעבודה או בתחנת האוטובוס כך גם יכולות להיות התכתבויות שאינן מוצלחות. אז איך תפיקו מהאתר חווית היכרות בטוחה ומיטבית? בשביל זה המאמר הזה נכתב- מאמר מערכת.

משתמשים יקרים, ההכרות דרך האתר נעשית באופן עצמאי בלבד. כמו תמיד, אין כמו להסתמך על תחושות הבטן שלכם. אם השאלות שעולות במהלך השיחה אישיות מידי, חסרות טקט או יוצרות רתיעה, אל תעבירו פרטים אישיים. שימו לב, ככל שהפרופיל יותר "אישי" כך הסבירות שמדובר באדם מהימן עולה. פרטיים אישיים יכולים להיות גיל, מקום מגורים, מקום לימודים, סביבת עבודה וכמובן, תמונות. תמונה ציבורית גלויה נותנת עוד חותמת לזהות האדם (ובכדי לקבל יחס הגון ושווה מהצד השני כדי לוודא שגם הכרטיס שלך יהיה זהה, מצד התמונה). גם כרטיס שיש לו תמונה פרטית יכול להיות מהימן, ואי-החשיפה נובעת משיקולים אישיים של צניעות והימנעות מחשיפה ציבורית. אנחנו ממליצים שרק לאחר התרשמות כללית טובה מהפרטים הטכניים, בנוסף לרושם הראשוני מהכרטיס, תתחילו את ההתכתבות בצ'אט. בהתכתבות בקשו לראות את המשתמש/ת שאיתו אתם מתכתבים וחישפו את המשתמש שלכם, במידה שתמונתכם אינה גלויה. בסופו של דבר, המטרה היא להכיר 😊.

חשוב לזכור, התכתבות ראשונית באתר אינה מחייבת, אם אתם מרגישים אי נוחות מהשיחה הסבירו בנימוס שכנראה זה "לא רלוונטי" והתקדמו הלאה. אם הצד השני אינו מרפה, מומלץ לחסום אותו כך שלא יוכל לגשת לכרטיס שלך שוב. אם נפגעתם מתוכן השיחה או מאופן ההתבטאות, באופן שעבר את גבול הטעם הטוב, בבקשה דווחו לנו על כך כדי שנוכל למנוע חוויות לא נעימות ממשתמשים ומשתמשות נוספים. חשוב לנו לציין שמערכת האתר עושה את המיטב כדי לסנן עבורך באופן אוטומטי פניות "ספאם" ומשתמשים שאינם רלוונטיים מבחינת גיל, השקפה דתית ומצב משפחתי, אך כיוון שבמקביל אנו שומרים על הפרטיות שלכם ומדובר במערכת אוטומטית, זה לא תמיד מדוייק. אם אתם לא מעוניינים בסינון שלנו, תדעו שהודעות ה"ספאם" מופיעות ב"דואר מסוננים". תוכל לשנות את ההגדרות האוטומטיות ולסנן באופן אישי ע"פ בחירתכם.    

אם אתם מרגישים לא בנח להחליף ניידים כבר בשלב ראשוני אפשר לבקש פייסבוק או אינסטגרם, אם יש להם. אפשרות נוספת היא לבקש מספר של "ממליץ", רב או חבר, שיוכלו לאמת את זהות האדם, הכל בהתאם לתחושות האישיות שלכם. בשלב השני, אם הרושם שקיבלתם היה אכן חיובי ואמין, אפשר להחליף מספרי טלפון.

הבסיס לקשר טוב הוא תקשורת בריאה ופתוחה. השיחות בינכם יכולות להעיד  על הזרימה, החיבור והרצון לפתח קשר. זכרו, גם לאחר החלפת הטלפונים אינכם מחוייבים בפגישה. אם השיחה לא זורמת, וגורמת לכם חוסר נוחות, הן בגלל התוכן והן בגלל השפה, סיימו את השיחה בצורה נעימה והסבירו שאינכם מעוניינים להמשיך את הקשר.  

אם כבר הגעתם לשלב הפגישה, תנו לאדם שמולכם סיכוי אמיתי לבנייה של קשר וחיבור ותהיו פתוחים וקשובים. ועדיין, שימו את בטיחותכם לפני הכל. בפגישה ראשונה, לא מומלץ לקבוע בדירה פרטית, אלא במקום נוח נעים וציבורי, כדוגמת, בית קפה או פארק מואר ושוקק חיים. כדאי שכל אחד יגיע למקום המפגש באופן עצמאי ולא מומלץ להיכנס לרכב פרטי עם האדם השני לפני שנפגשים פנים מול פנים. האיסוף ברכב פרטי, יוצר אינטימיות שלא תמיד נעימה בשלב כל כך מוקדם בפגישה. אם קבעתם בבית קפה, סיימו את הפגישה בשעה שבית הקפה עדיין פתוח ויהיו אנשים סביבכם, אם קבעתם בפארק עשו זאת בשעות שעדיין יש אנשים בסביבתו, אם הגעתם בתחבורה ציבורית וודאו שהפגישה מסתיימת בשעה שעדיין תוכלו לחזור באמצעות תחבורנ הציבורית לביתכם.

בפגישות הראשונות התמקדו בהיכרות אישית ולא ביצירת אינטימיות פיזית. גם אם אינכם שומרים נגיעה, כדאי לשמור ולכבד את המרחב האישי של האדם שמולך. אם אתם מרגישים לא בנח מהאינטימיות שנוצרת הבהירו שלא נעים לכם ואם זה לא מפסיק הסבירו שזה "לא מתאים לכם" ועזבו את המקום. אם המצב עובר כל גבול ניתן גם להסב את תשומת לבם של האנשים שסביבכם.

אל תסתמכו על ארנקו של האחר, אם יציעו כמחווה ג'נטלמנית לשלם על שהזמנתם זה עשוי להיות נחמד, אך תמיד הגיעו עם מספיק כסף לשלם על עצמכם או עצמכן. בנוסף, בכדי להימנע מאי נעימות בשלב התשלום, אל תזמינו מנה יקרה מידי. אם אחד הצדדים תובע בתקיפות שישלמו עליהם או מותיר אחריו את החשבונית ללא שותפות בתשלום, נורה אדומה צריכה להידלק, במיוחד אם הוא שואל לגבי פרטי אשראי או מבקש הלוואה זמנית כי נתקע ללא אשראי. 

אם הדייט זרם ויצר "טעם של עוד", זה הזמן להתקדם.

אנו מאחלים לך גלישה נעימה ובטוחה.
צוות האתר.


הורידו את האפליקציה של שליש