המאמר נכתב על ידי הראלה ישי

זהו אולי אחד מהמשפטים הנכונים ביותר שיש. הרי מחקרים מוכיחים כי אנחנו מגבשים דעה על אדם חדש שאנו פוגשים תוך שניות ספורות בלבד. דעה זו מבוססת על גורמים רבים, בהם לבוש, שפת גוף, מראה חיצוני והתנהגות כללית. בעולם הדייטים נושא הרושם הראשוני הוא קריטי ביותר, והבעיה היא שלעיתים, אנשים מדהימים מתקשים להבליט את הצדדים החיוביים שבהם, בשל ביישנות או התרגשות.  למשל, הם לא מביטים בעיניים של הדייט שלהם, או ששפת הגוף שלהם משדרת ריחוק ואי-פניות, למרות שהם הכי פנויים לקשר וכמהים לאהבה.

אז מה עושים? איך יוצרים רושם ראשוני חיובי?
ראשית, לפני הדייט אמצו לכם מנטרות, שאולי יישמעו לכם מוזרות, אך האמינו לי שהן עוזרות. אחד מהדברים שמומלץ לעשות הוא לעמוד מול הראי, ולהכין רשימה של כל התכונות החיוביות שלכם, הן מבחינת מראה חיצוני והן מבחינת אופי. משימה זו יכולה להיות מורכבת ולא פשוטה עבור רבים, לכן ההמלצה שלי היא לחשוב שלא אתם מפרגנים לעצמכם, אלא שחבר קרוב עושה זאת עבורכם. אם הייתם שואלים חבר קרוב לומר מהן התכונות החיוביות שלכם, מה הוא היה אומר? הכניסו לעצמכם היטב לראש שאתם שווים- זה יעזור לכם להקרין בטחון בדייטים.

טיפ נוסף שיכול לעזור הוא להוריד את מפלס הלחץ ועקב כך לעזור לכם ליצור רושם ראשוני טוב הוא לחשוב מראש על נושאי שיחה. לעיתים קיימת שתיקה מביכה בדייט, ואפשר בהחלט למנוע אותה ע"י תכנון מראש של נושאי שיחה טובים, ובמקביל גם נושאי שיחה רגישים שכדאי להיזהר מהם בדייט ראשון (כמו כסף, פוליטיקה, דת וכד').

שנית, חשוב לזכור, כמו שאתם מתרגשים או אולי מתביישים, סביר להניח שכך גם הצד השני. לכן כדאי לנטרל עד כמה שאפשר את התחושות ש"מורידות" אתכם, ולזכור שגם אתם וגם הדייט שלכם נמצאים באותה סירה- מחפשים אהבה.

מעבר לכך, יש כמה עצות טכניות, שכדאי לאמץ, ביניהן:
קודם כל, להגיע בזמן– זה דבר בסיסי, הרי מי שמאחר מפגין סוג של זלזול וכבר הדייט מתחיל ברגל שמאול. חשוב כמובן גם להשקיע בהופעה החיצונית שלכם, להגיע מסודרים, מטופחים, לבושים יפה…

זה המקום להתייחס לשפת גוף– אין לכם מושג כמה זה חשוב. עובדות מוכיחות שלתוכן של המילים שלנו יש השפעה של 7% בלבד על המסר שאנחנו מעבירים, בעוד שלסימנים הבלתי-מילויים (שפת גוף, לבוש, מבנה הגוף ואינטונציה) יש השפעה מכרעת של 93%. אם לדוגמה אתם יושבים עם ידיים משולבות, אתם בעצם מעבירים מסר שאתם סגורים, ולא בעניין. יש גם אנשים שהמבוכה גורמת להם לא להיות בקשר עין עם זה שיושב מולם, וזה נראה כאילו הראש שלהם נודד למחוזות אחרים והם ממש לא מעוניינים בזה שיושב מולם. הקפידו על קשר עין, שבו עם ידיים גלויות על השולחן והיו מרוכזים בשיחה.

דייט מהנה…

הכותבת היא הראלה ישי, שדכנית למעלה מ-25 שנה ומחברת הספרים "סטטוס: בזוגיות" ו"שניים סוכר".

טלפון: 03-6565000


הורידו את האפליקציה של שליש

 • כל כך נכון,
  אנחנו מצפים מהצד השני להפגין משהו שלפעמים גם אנחנו נופלים בו ואנחנו שוכחים ש:
  כולנו מפחדים מדחיה, רובנו בישנים ברגעים הראשונים ולוקח להו זמן להפתח
  הראלה יא מלכה, את מעלה נקודות כל כך חשובות
  אני זוכרת שבאחד הדייטים שיצאתי לא אהבתי אך שהוא היה לבוש
  ואז אמרתי לי משפט :
  יקירתי האישה מלבישה את הגבר זה חסר משמעות מה הוא לובש עכשיו .
  שם נפל לי אסימון רציני
  היום אני נשואה בעושר
  ומלבישה את הגבר שלי 🙏🏻😂😂
  תמשיכי לזווג זיווגים
  ולהפיץ את האור והידע שלך לעולם

 • הראלה – אם מישהו היה לומד אפילו 10% מהטיפים שאת מלמדת אז הוא היה משפר את הסיכוי שלו ואת האיכות של הזוגיות פי שתיים.
  כל פוסט שלך הוא בית ספר לחיי!

 • תודה הראלה ,
  כתבה זאת שיעור לחיים לא רק לדייטים
  כל טיפ כזה יכול להציל דייט
  ולעזור לייצר מערכת יחסים מעולה
  הולך להדפיס ולעבור על הטיפים לפני כל פגישה עיסקית או פרטית
  מודה לך מקרב לב
  בהערכה רבה
  ברוך