״לדייק מה אני צריך בדרך לזוגיות, כיצד לשחרר את שרירי ה"אני" ולמתוח אותו ל"אנחנו"?״. // צילום: שלומי פולמן

אימון כשמו כן הוא – מאמן את השרירים הרלוונטיים לפי הצורך וההקשר. לרוב נצטרך שחרור לשריר כלשהו לאחר שלא היה בתפקוד לאורך זמן, או כתוצאה מעומס חריג על השריר הספציפי.

בשלב שבו אנו יוצאים לדייטים, נוצר צורך לאמן שלושה "שרירים" שונים, כאשר בשילוב של שלושתם יחד נוצרת חתונה, גמישות ה"שריר" מקדמת את הזוגיות.

השריר הראשון הוא – אני עצמי.

כיוון שעד היום לא נבנה קשר רציני לצורך בניית בית ישנו צורך לארגן את עצמי מחדש, לדייק מה אני צריך בדרך לזוגיות, כיצד לשחרר את שרירי ה"אני" ולמתוח אותו ל"אנחנו"? ועוד שאלות ותובנות בתוספת הפנמה מנטאלית לשינוי סטטוס מרווק לנשוי, כל אלו התחומים שפיתוח שלהם יביאו אותי מדייט לחתונה.

השריר השני הוא – ביחס לבת הזוג המיועדת.

מהי נקודת המבט שלי על בת הזוג? אלו יעדים משותפים יש לנו במאה השנים הבאות? האם היא המתאימה לי כרעיה ואֵם ילדי? דיוק בצורך שלי ביחס לבת הזוג מאפשר לקדם קשר באופן טוב יותר.

והשריר השלישי הוא – הקשר שבינינו.

כיצד ליצור קשר פתוח ומיטבי? מהם הכלים ליצירת קשר משמעותי המאפשר להגיע להכרות מיטבית? כיצד נשלב בין שכל לרגש בקשר שנוצר?

וכך, בעזרת תרגילים רגשיים ושכליים ניתן לפתח את שרירי הדייט על מנת לעבור תקופה יפה זו בהנאה והצלחה.

אין סיבה שהדרך לשליש גן עדן תעבור בשלושה רבעים של גיהינום. יש כלים ודרך ליצירת חתונה בזמן קצר ובאנרגיה גבוהה.

במהלך האימון יש להבחין בין שני רבדים, ראשית הוא הרובד הרגיל והמותאם לרוב מוחלט של הבחורים והבחורות שיוצאים לדייטים. ברובד זה נעסוק בתובנות המקובלות שנכונות לכולם תמיד ובכל קשר. כגון: מהי אהבה? ההבדל בין אהבה והתאהבות, כיצד מקבלים החלטה? מה עושים עם "רגליים קרות"? מה אני מחפש? מה ההבדל בין "רוצה" ל"צריך" בקשר? על מה מדברים בדייט?

רובד נוסף הוא הליווי לחתונה שבו יש להתמקד בשאלות הספציפיות שעולות בקשר המתאימות רק ודווקא לזוג זה. בשלב זה נצטרך לעשות התאמה בין הכללים והתאוריות לבין הבחור או הבחורה (או שניהם) באופן שפוגש אותם. המיוחדות של כל אחד והשאלות שעולות דווקא מתוך קשר זה יקבלו מענה ברובד של הליווי לחתונה. בכל אימון נתחיל בבהירות המטרה ובתובנות היסוד ונתייחס לצורך הספציפי של כל מתאמן.

לסיכום אל תהסס לשקול לפנות לאימון, עיסוי של שריר הדייט יעשה רק טוב ומזל טוב.

(לצורך הנוחות הדברים נכתבו בלשון זכר, אך ניתן להתאימם גם ללשון נקבה)

הכותב, שלומי פולמן, יועץ זוגי, מאמן אישי ומאמן לחתונה – 0527906712


הורידו את האפליקציה של שליש